img

Маржинальна торгівля

Маржинальна торгівля - це проведення торгових операцій з використанням грошей та/або акцій, що надаються інвестору в кредит, під заставу обумовленої суми - маржі. Від простого кредиту маржинальний відрізняється тим, що сума грошей зазвичай у кілька разів перевищує розмір застави (маржі). Це дозволяє торговцеві збільшити обсяги операцій за тих же капіталах. Купуючи папери з плечем, трейдер розраховує на зростання цін – якщо він має рацію, то прибуток значно зростає, втім як і ризик.

Стандартним «плечем» під час здійснення маржинального кредитування є плече 1:1, що передбачає початковий рівень маржі рахунку у вигляді 50%.

Наприклад, у вас на рахунку 100 000 грн, а ви можете купувати паперів на 200 000 грн.

Приклад угоди на ринку, що росте:

У вас на рахунку активів на 100 тис. грн. З плечем 1:1 ви можете здійснювати угоду на суму 200 тис.грн. Ви припускаєте, що папір зростатиме, і робите угоду на купівлю 5 000 паперів за ціною 40 грн. Папір піднявся в ціні до 42грн. Ви продаєте пакет 5000 паперів за 210 тис. грн. та повертаєте брокеру 100 тис. грн. У вас на рахунку лишається 110 тис. грн. Прибуток 10000грн. що в 2 рази більше, ніж ви заробили б без використання маржинальної торгівлі.

Приклад угоди на ринку, що падає:

У вас на рахунку ті самі 100 тис. грн. Ви вирішили, що папір падатиме, і здійснюєте його продаж (відкриваєте «коротку» позицію) – 2 500 паперів по 40 грн. Таким чином у вас на рахунку 200 тис. грн. (100 тис. грн. були спочатку, 100 тис. грн. отримали після продажу паперів), та -2 500 тис. паперів, які ви повинні брокеру. Ринок йде згідно з вашим прогнозом і ціна акцій падає до 38 грн. Ви купуєте 2500 акцій за 95 тис. грн. і повертаєте їх. У результаті ваш рахунок дорівнює 105 тис. грн.

Переваги маржинальної торгівлі:

  • Можливість збільшення обсягу угоди з допомогою коштів брокера
  • Можливість заробляти на ринку, що падає
  • Автоматичне надання як коштів, і цінних паперів як реального часу

Ризики

Важливо розуміти, що маржинальна торгівля пов'язані з підвищеним ризиком. При плечі 1:1, якщо ціна пішла не на Ваш бік на 5%, то Ви втрачаєте 10% початкового капіталу. У зв'язку з цим у Navigator-Invest діє система ризик-менеджменту.

При зниженні маржі (застави) до 35% брокер може вимагати від клієнта закрити частину позицій

При зниження маржі (застави) до 30%, брокер має право самостійно закрити частину позицій клієнта.